Συνέδριο ICPLA 2025 στην Πάτρα

Με μεγάλη μας χαρά σας ανακοινώνουμε τη διοργάνωση υπό την αιγίδα του Τμήματος Λογοθεραπείας και του Πανεπιστημίου Πατρών του 20ου συνεδρίου International Clinical Phonetics and Linguistics Association (ICPLA), που θα διεξαχθεί στην Πάτρα από τις 24 έως τις 27 Ιουνίου 2025, στο Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών.

Το συνέδριο εστιάζει στην εφαρμογή της γλωσσολογίας και της φωνητικής στις διαταραχές λόγου και ομιλίας. Στόχος μας είναι η ανταλλαγή θεωρητικών απόψεων και η ανάπτυξη καινοτόμων προσεγγίσεων για την αξιολόγηση, διάγνωση και θεραπεία διαταραχών επικοινωνίας.

Σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε στο συνέδριο, παρουσιάζοντας το επιστημονικό σας έργο ή/και παρακολουθώντας τις εργασίες του συνεδρίου και να συμβάλλετε σε ένα εποικοδομητικό επιστημονικό διάλογο.

Ιστοσελίδα Συνεδρίου: https://logoth.upatras.gr/en/icpla2025/

Εκ μέρους της επιστημονικής επιτροπής

Δρ. Ελευθερία Γερονίκου

Πρόεδρος της Επιτροπής Συνεδρίου